آغاز طرح بهارانه کتاب 1400 از امروز

طرح بهارانه کتاب 1400 نخستین طرح حمایت از کتابفروشی‌ها در سال جدید با مشارکت 860 کتاب‌فروش از سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران به نقل از ایبنا، هفدهمین دوره طرح‌های فصلی با عنوان بهارانه کتاب  1400 با مشارکت 860 کتاب‌فروش از سراسر کشور از امروز دوشنبه 17 خرداد به‌مدت یک‌هفته تا 23 خرداد‌‌ماه از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجری‌گری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، برگزار می‌شود.

در این طرح مخاطبان می‌توانند تا سقف 200 هزار تومان و 20درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خرید کنند. کتاب‌‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی مشمول این میزان تخفیف هستند.        

 در بهارانه کتاب، 124 کتابفروشی پایتخت و 736 کتابفروشی از دیگر استان‌‌ها در بهارانه کتاب مشارکت دارند. اسامی و مشخصات کتاب‌فروشی‌های عضو طرح «بهارانه کتاب ١٤٠٠» به تفکیک هر استان بر روی سایت tarh.ketab.ir قابل مشاهده است.

 طرح‌های فصلی از سال 1394 با شعار «کتاب‌فروشی به وسعت ایران» با مشارکت 200 کتاب‌فروش از سراسر ایران هم‌زمان با  بیست‌و‌سومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی برگزار شد. در مجموع وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در 6 سال گذشته حدود 30 میلیارد تومان اعتبار برای برگزاری 16 طرح فصلی تخصیص داده است.